اخبار روابط عمومی

  • 37
  • 1002 مرتبه
افتتاح اولین قطب تخصصی آموزش انرژی های تجدیدپذیر در مجتمع عالی آموزشی پژوهشی خراسان

افتتاح اولین قطب تخصصی آموزش انرژی های تجدیدپذیر در مجتمع عالی آموزشی پژوهشی خراسان

1397/04/24 11:23:44 ق.ظ

اولین قطب تخصصی آموزش‌ انرژی‌های تجدیدپذیر امروز با حضور معاون وزیر نیرو و مدیران ارشد صنعت آب و برق کشور و استان خراسان رضوی در مجتمع آموزشی پژوهشی خراسان در مشهد افتتاح شد.

داوود توکلی، رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی صنعت آب و برق مشهد  در 13 تیرماه در آیین افتتاح اولین قطب تخصصی آموزش‌های انرژی‌های تجدیدپذیر در موسسه آموزش عالی علمی کاربردی صنعت آب و برق مشهد، با اشاره به افتتاح این مرکز، اظهار کرد: بخش آموزشی وزارت نیرو، خراسان رضوی و مجتمع آموزش عالی علمی کاربردی صنعت آب و برق مشهد را به دلیل مزیت نسبی که در تولید انرژی‌های تجدید پذیر به خصوص خورشیدی داریم، به عنوان قطب آموزش‌های تخصصی در آموزش‌های تجدیدپذیر انتخاب کرد.

وی افزود: این مجتمع نشات گرفته از انواع آخرین تکنولوژی‌های دنیا است و انواع انرژی های تجدیدپذیر که مردم عادی بخواهند در تولید آن مشارکت داشته باشند و از فرایند آن آگاه باشند و همچنین آموزش‌های لازم برای نصابان، تعمیرکاران و سایر فنون موردنیاز برای تولید آن‌ها  در این مرکز صورت می‌گیرد.

رییس مجتمع آموزش عالی علمی کاربردی صنعت آب و برق مشهد تاکید کرد:امیدواریم خراسان رضوی به علت موقعیت جغرافیایی که در منطقه و ارتباط با کشورهای شمال شرقی بتواند علاوه بر تامین نیازهای داخلی در آموزش‌های بین المللی نیز برای تکنسین‌ها و کارشناسان کشورهای همسایه مثل ترکمستان، تجیکستان و افغانستان در زمینه انرژِی تجدیدپذیر پیشرو باشد.

توکلی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه میان قطب تخصصی آموزش‌های انرژی‌های تجدیدپذیر و وزارت نیرو، خاطرنشان کرد:  این تفاهم نامه به منظور هدف تعیین خط و مشی کلی برای استفاده حداکثری از ظرفیت کشور در زمینه انرژی تجدیدپذیر جهت ارتقای سطح تواتمندی دانش و برای ذی‌نفعان منعقد شد.

وی تصریح کرد: درحال حاضر مردم احساس می کنند که کمبودهای در تامین انرژی‌های الکتریکی و آب داشته باشیم هرچندکه نسبت تولید انرژی الکتریکی ما کم نیست، ولی به دلیل عدم بهرداری بهینه و استفاده از صنایع و تکنولوژی به روز در این زمینه مصارف برق بالا است.

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی صنعت آب و برق مشهد با اشاره به اینکه اکنون دنیا به سمت انرژی‌های پاک و بدون کربن حرکت می کند، افزود: کشور ما به علت موقعیت جغرافیایی  که دارا است، باید توجه ویژه‌تری به انرژی‌های تجدیدپذیر به ویژه خورشیدی و بادی داشته باشد.

توکلی یادآور شد: موسسه آموزش عالی وزارت نیرو متولی توانمندسازی و آموزش شاغلین بخش‌های مختلف صنعت آب و برق و آموزش‌های ترویجی صنایع برای عموم مردم است. 

فایل های پیوست

اخبار مرتبط