اخبار روابط عمومی

  • 140
  • 154 مرتبه
برگزاری دومین نشست هم اندیشی اجرای رویداد منطقه ای مدیریت مصرف انرژی شرق و شمال شرق کشور

برگزاری دومین نشست هم اندیشی اجرای رویداد منطقه ای مدیریت مصرف انرژی شرق و شمال شرق کشور

1401/10/03 01:34:42 ب.ظ

به منظور دومین نشست هم اندیشی رویداد منطقه ای مدیریت مصرف انرژی شرق و شمال شرق کشور در تاریخ چهارشنبه 1401/09/30 در پژوهشگاه نیرو-مجتمع آموزشی و پژوهشی خراسان با حضور نمایندگان بیش از ۲۵ صنعت پرمصرف برگزار گردید.

در آغاز این نشست جناب آقای دکتر ایمانی رییس مجتمع خراسان پژوهشگاه نیرو ضمن معرفی مجتمع به امکانات زیرساختی و پتانسیل بسیار بالای استان در حوزه آب و برق و انرژی اشاره کرد. رییس مجتمع ضمن برشمردن اهداف رویداد به ضرورت همکاری صنایع پرمصرف و حاضر در نشست هم اندیشی پرداخت و بر حضور صنایع استان های تحت پوشش منطقه شرق و شمال شرق در برگزاری شایسته این رویداد تاکید نمود.

ایشان ابراز امیدواری نمود که این رویداد بتواند در حل مسایل و چالش های صنعت در حوزه بهینه سازی مصرف انرژی نقش مؤثر داشته باشد.

در ادامه جناب آقای دکتر مافی "رئیس مرکز توسعه فناوری برق و انرژی (مرکز رشد )"، به ضرورت ورود فناوری و نوآوری به صنایع بزرگ و همکاری‌ این صنایع با شرکت‌ های دانش ‌بنیان و فناور پرداخت. ایشان ضمن تاکید بر یکی از رسالت های مرکز رشد پژوهشگاه نیرو که کمک به حل مسائل فناورانه صنایع در حوزه آب و برق و انرژی است افزود: این مرکز آماه است تا زمینه ارتباط صنایع با شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها را فراهم نماید.

آنگاه جناب آقای دکتر دکتر سهراب امینی ‌ولاشانی "رئیس مرکز تخصصی نوآوری و توسعه فناوری مدیریت مصرف انرژی پژوهشگاه نیرو" ضمن معرفی تجربه مناسب شرکت برق منطقه‌ای یزد در برگزاری رویداد مدیریت مصرف انرژی، به تصمیم پژوهشگاه نیرو در طراحی و برگزاری رویدادهای کاهش مصرف انرژی در صنایع پر مصرف، اشاره نمود. آقای دکتر امینی در ادامه، حمایت‌های صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق و سایر نهادهای مالی از طرح‌های منتخب را برشمرد.

سپس در ادامه این نشست هم‌اندیشی، دو کارگزار رویداد پژوهشگاه نیرو خراسان به معرفی اهداف، محورها و مدل اجرایی رویداد پرداختند. در این نشست مدیران و نمایندگان صنایع پر مصرف استان از جمله مجتمع سیمان غرب آسیا، شرکت زغال سنگ پروده طبس، شرکت سیمان باقران، فولاد صبح پارسیان، شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، پالایشگاه خانگیران، پارس فولاد سبزوار، سیمان شرق، شرکت آلومنیای ایران، بیمارستان امام رضا علیه السلام و سایر صنایع پر مصرف منطقه شرق و شمال شرق کشور به بیان چالش ها، مشکلات و مسائل مرتبط با موضوع بهینه سازی مصرف انرژی پرداختند.

همچنین کلیپ برگزاری نشست اول که هفته گذشته با حضور دستگاه ها و سازمان ها دولتی و خصوصی انجام شد پخش گردید. در پایان نمایندگان صنایع مستقر در منطقه شرق و شمالشرق حاضر در این نشست به بیان دیدگاه ها و اعلام حمایت صنعت خود از برگزاری و اجرای رویداد پرداختند.در بخش جمع بندی مقرر شد صنایع چالش ها و مسائل فناورانه خود با رویکرد بهینه سازی مصرف انرژی که تا کنون احصا شده و بررسی شده اند را به پژوهشگاه نیرو خراسان اعلام کنند و برنامه ریزی برای اجرای تورهای فناوری و حضور شرکت های دانش بنیان و متخصصین در صنایع صورت گیرد.

گفتنی است جلسه هم اندیشی بعدی با دعوت از شرکت های دانش بنیان و متخصصان این حوزه برگزار خواهد شد.

فایل های پیوست

اخبار مرتبط
123movies