اخبار روابط عمومی

  • 139
  • 118 مرتبه
برگزاری نشست هم اندیشی دستگاه های دولتی و خصوصی استان خراسان جهت برگزاری رویداد منطقه ای مدیریت مصرف انرژی شرق و شمالشرق کشور

برگزاری نشست هم اندیشی دستگاه های دولتی و خصوصی استان خراسان جهت برگزاری رویداد منطقه ای مدیریت مصرف انرژی شرق و شمالشرق کشور

1401/09/23 03:56:52 ب.ظ

نشست هم اندیشی رویداد منطقه ای مدیریت مصرف انرژی منطقه شرق و شمال شرق کشور امروز با حضور بیش از 30 دستگاه شامل دانشگاه­ها، شرکت ها، ادارات و سازمان های دولتی و مردم نهاد(NGO) در محل پژوهشگاه نیرو خراسان برگزار شد. در این نشست ابتدا آقای دکتر ایمانی رییس مجتمع آموزشی و پژوهشی خراسان –پژوهشگاه نیرو ضمن معرفی مجتمع به امکانات زیرساختی و پتانسیل بسیار بالای استان در حوزه آب و برق و انرژی اشاره کردند. ریاست مجتمع ضمن برشمردن اهداف رویداد به ضرورت همکاری همه دستگاه های مرتبط و حاضر در جلسه پرداختند و تاکید داشتند که استان خراسان همانطور که در بسیاری از  عرصه ها پیشرو می باشد ان شاء الله در اجرای این رویداد نیز پیشرو خواهد بود و رویداد منجر به حل مسائل و چالش های صنایع در مصرف انرژی گردد.

در ادامه جناب آقای دکتر مافی رییس محترم مرکز توسعه فناوری برق و انرژی (مرکز رشد) به ضرورت ورود فناوری و نوآوری به صنایع بزرگ و همکاری های فناوری این صنایع با شرکت های دانش بنیان و فناور پرداختند. ایشان تاکید داشتند که یکی از رسالت های پارک فناوری نیرو کمک به حل مسائل فناورانه صنایع حوزه آب و برق و انرژی است.

سپس آقای مهندس امینی رییس مرکز تخصصی نوآوری و توسعه فناوری مدیریت مصرف انرژی پژوهشگاه نیرو ضمن معرفی تجربه مناسب شرکت برق منطقه ای یزد در برگزاری رویداد مدیریت مصرف انرژی، به تصمیم پژوهشگاه نیرو در طراحی و برگزاری رویدادهای کاهش مصرف انرژی در صنایع پر مصرف، اشاره نمود. مهندس امینی در ادامه به معرفی حمایت های صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق و سایر نهادهای مالی از طرح های منتخب پرداخت.

در ادامه نشست هم اندیشی، دو کارگزار رویداد مجتمع خراسان به معرفی اهداف، محورها و مدل اجرایی رویداد پرداختند و چگونگی اجرا و هماهنگی با دستگاه­های استان را تشریح کردند. در این نشست نمایندگان دستگاه­های اجرایی حاضر از جمله دکتر علوی مدیر دفتر سرمایه گذاری و اشتغال استانداری، آقای مهندس پورباقری قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق مشهد، مهندس حمیدی رییس انجمن مدیران صنایع استان خراسان رضوی، مهندس هدایتی ­زاده یکی از مدیران ارشد شرکت دانش بنیان نیان الکترونیک، نماینده شرکت برق منطقه ای خراسان، نمایندگان شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی، نماینده شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی، همچنین نماینده معاونت پژوهش و فناوری سپاه استان، نماینده صندوق پژوهش و فناوری استان، نمایندگان مراکز رشد دانشگاه های فردوسی مشهد، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه بین المللی امام رضا (ع)، دانشگاه سجاد، دانشگاه خیام، نماینده نیروگاه بادی بینالود و مدیر پردیس انرژی پارک علم و فناوری خراسان، نمایندگان سازمان نظام مهندسی استان، معاون سازمان مردم نهاد خانه هم افزایی انرژی و آب استان به بیان دیدگاه­ها و اعلام حمایت سازمان متبوع از برگزاری و اجرای رویداد پرداختند.

لازم به ذکر است در تاریخ 30 آذرماه نیز دومین جلسه هم اندیشی برگزاری رویداد مدیریت مصرف انرژی با حضور مدیران صنایع بزرگ منطقه شرق و شمال شرق کشور در مجتمع آموزشی و پژوهشی خراسان برگزار خواهد شد.

فایل های پیوست

اخبار مرتبط
123movies